Flipboard dergilerinizle daha çok dikkat çekmenin 4 yolu

Flipboard Türkiye Blog / January 5, 2018

İlginç hikayeler ve içeriklerle dolu güzel bir Flipboard dergisi hazırladınız. Şimdi okuyucuların ilgisini çekme vakti. Okuyucular keşfettikçe dergilerin kendi kendine adını duyuracağı doğru olmasına rağmen öncelikle dijital dünyaya adımlarınızı doğru atmanız gereklidir.

Önerdiğimiz 4 yöntem ile görünürlüğünüzü attırmayı başarabilir ve şaheserinizi doğru kişilerin önüne sunabilirsiniz.

  1. Flipboard Topluluğu ile Buluşun

Flipboard üzerinde diğer kullanıcılar ile bir araya gelerek geliştirebileceğiniz çevre gerçekten eşsizdir. Diğer kullanıcıların içeriklerini beğenerek, hikayelerine yorum yazarak ve içeriklerini re-flip ederek ilgilendiğiniz alanları ve uzmanlığınızı ortaya koyabilirsiniz. Makaleleri, dergileri, başlıkları ve profilinizi paylaşarak stratejinizi geliştirebilirsiniz.

Topluluk ile etkileşiminizi arttırmak için Flipboard’u aktif olarak kullanan kullanıcılarla ortak dergiler yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken herhangi bir derginizde yer alan “Katılımcı davet et” tuşuna basmak ve kullanıcıya e-mail aracılığıyla davet yolu yollamaktır. Böylece networking gücünüz artar ve derginizin etkileşimi de artmış olur. Adım adım Flipboard katılımcılarıyla işbirliği yapmak hakkında rehbere buradan göz atabilirsiniz.

  1. Mail imzanız dijital panonuz olarak görülür

Bazı kişiler e-mail’ın modasının geçtiğini düşünür. Bu kişiler muhtemelen 2020’de 3 milyar e-mail kullanıcısının olacağından veya Amerikalıların %89’unun en az günde bir kez e-mail’ını kontrol ettiğinden haberdar değil.

E-mail kesinlikle oldukça önemli bir iletişim ağı olmakla birlikte dergilerinizin trafiğinin artması için de kullanabileceğiniz bir yöntemdir. Eğer derginizle ilgili bir mail yolluyorsanız, o derginin linkine imzanızda yer verin. Mailınız spesifik olarak o dergiyle ilgili olmasa bile Flipboard Profil URL’inize e-mail imzanızda her zaman yer verebilirsiniz.

  1. Analytics verilerinizi kontrol etmeyi ihmal etmeyin

Bu uzun süreli bir stratejidir. Analytics trafiğinizin yoğunluğunu kontrol eder ve dergileriniz sayesinde oluşturduğunu okuyucu kitlesini gözlemler. Müthiş dergiler oluştururken istatistiklerinizi www.flipboard.com/analytics adresinden görebilirsiniz. Bu istatistikler dergilerde en çok hangi içeriklerin okunduğuna dair faydalı bilgiler içerir. Bu bilgileri derginize yön verirken kullanabilirsiniz. Daha çok ilgi çeken içerikleri daha fazla kullanabilirsiniz.

Bu post’a göz atarak Flipboard istatistikleri hakkında daha çok bilgi alabilirsiniz.

  1. Sosyal Medya platformları arasında geçiş yapın

“Sosyal” medya adını yok yere edinmedi. Pew Internet’e göre çevrimiçi olan yetişkilerin %56’sı en bilindik 5 sosyal medya platformundan birinden fazlasını kullanıyor (Facebook, Instagram, Pinterest, LinkedIn ve Twitter). Dergilerinizi insanların paylaşabileceği sosyal medya kanallarına taşımayı ihmal etmeyin.

ShareThis bu konuda müthiş bir kaynaktır. Basit bir kod ile 24 farklı kanal üzerinden paylaşım yapabilirsiniz. Platformda bulunana Flipboard tuşu ile kullanıcılar, içeriğinizi kendi dergilerine de yükleyebilir.

Eğer bir Twitter hayranıysanız ve Twitter kullanıcıları ile etkileşimde bulunmak istiyorsanız, #FlipboardFriday hashtag’ini Cuma günleri kullanarak diğer kullanıcıların neler okuduğundan haberdar olabilirsiniz.

Hangi paylaşma stratejisi derginizin daha çok dikkat çekmesini sağladı? @FlipboardMag ve @ShareThis hesaplarına tweet yazarak bizi haberdar edin!

 

ShareThis ekibinden konuk yazar Paul Lentz

Flipboard’a Erişin: iOS / ANDROID / WINDOWS / WEB

Bizi takip edin:
FLIPBOARD / TWITTER / INSTAGRAM / FACEBOOK / GOOGLE+ / SOUNDCLOUD / MEDIUM