Spotlight: Dijital pazarlama uzmanı Çağan Çağlar

Flipboard Türkiye Blog / May 16, 2016

cagancaglar_istanbul_opt

Adım Çağan Çağlar. İstanbul’da yaşayan bir dijital pazarlama profesyoneliyim. 10 küsür sene üzerinde süren kurumsal kariyerin ardından bugünlerde ajans ve şirketlere danışmanlık ve startup’lara mentorluk yapıyor, kendi projelerim üzerinde çalışıyor ve IAB Türkiye’de Eğitim komitesinin aktif bir üyesi olarak sektörün gelişimine katkıda bulunuyorum.

İşim dijital pazarlama ve medya danışmanlığı. İçinde farklı uzmanlıkları barındırsa da ben pazarlama stratejisi, yeni gelir modelleri, dijital dönüşüm ve içerik konuları üzerinde çalışmaya daha fazla vakit ayırıyorum.

Anything Digital 

Tutkum yoga, seyahat ve sağlıklı beslenme. Farklı konularda eğitim alıp kişisel gelişimimi arttırmakta benim için neredeyse tutku seviyesinde.

Flipboard kullanıyorum çünkü piyasadaki en iyi kullanıcı dostu tasarıma sahip, okurken eğlendiren, sıkmayan uygulama olduğuna inanıyorum. Sadece bir kaç dakika içerisinde çok farklı konularda dünyada olanı biteni öğreniyor, yeni trendleri kaçırmıyorum. Üstelik kendi dergilerim sayesinde önemli bulduğum içerikleri binlerce insanla paylaşabiliyor, o anda okumak için fırsat bulamadığım içerikleri ise biriktiriyor, daha sonra unutmadan okuma fırsatı buluyorum.

Flipboard’daki favori konularım teknoloji, haberler, sosyal konular. Flipboard Türkiye ekibinin küratörü olduğu “Günün Seçkileri”dergisi favorilerimin başında geliyor. Bir de enterasan gelebilir ama twitter hesabımı zaman zaman Flipboard içerisinden okumak da çok eğlenceli geliyor.

Sabah ilk okuduğum birkaç site neredeyse kalmadı artık. Hemen hemen herşeyi sosyal medyadan “basın, medya, marka ve kişiler” aracılığı ile takip ediyorum. Olmazsa olmazlarım Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram, Pinterest, Flipboard ve Medium.

İşimi farklı kılan şey sürekli yenilenmesi. Geriye dönüp baktığımızda, son 15 senede dijital yayıncılığın ve pazarlamanın geçirdiği evrime inanamıyor insan.

Üretkenlik için sırrım çokça okumak, not almak, sonrasında düşünecek zamanı kendime ayırmak ve bu konularda fikir geliştiren, beni motive edecek insanlarla bir arada olmak.

Genç halime bir öneride bulunacak olabilseydim bu kesinlikle kurumsal kariyeri daha az ciddiye alması olurdu.

 

Hayalsu Inspirational Travel okuyor

 

GET FLIPBOARD ON:iOS / ANDROID / WINDOWS / WEB

FOLLOW US ON:
FLIPBOARD / TWITTER / INSTAGRAM / FACEBOOK / GOOGLE+ / SOUNDCLOUD / MEDIUM