Spotlight: Seyahat blogger’ı Kerimcan Akduman

Flipboard Türkiye Blog / February 26, 2018

Adım Kerimcan Akduman. İstanbul’da yaşayan 7 senelik reklam kariyerine son verip tam zamanlı gezginliğe başlayan biriyim. Öte yandan da 2008’den beri I can travel isimli seyahat blogunu yazmaktayım.

İşim, dünyanın Amazon, Endonezya gibi çeşitli yerlerine deneyim odaklı seyahatler düzenliyorum. Öte yandan dijital içerik üreticisiyim.

I Can Travel

Tutkum hayatımı değiştiren seyahat. Seyahat beni hem besleyen, hem eğiten hem de eğlendiren  hayatımdaki en önemli unsur. Öte yandan fotoğraf, yazmak, snowboard ve bilmediğim konuları didiklemek de tutkuyla yaptığım şeyler.

Flipboard kullanıyorum çünkü ilgi alanımdaki konulara dair filtrelenmiş içeriklere en temiz arayüzle ulaşmamı sağlıyor. Gereksiz kaynak taraması yapmadan güncel küresel akımları takip edip hem mesleki hem de kişisel ilgi alanlarımla ilgili tüm yeniliklere ulaşmamı sağlıyor. Flipboard benim için önemli bir vakit kurtarma aracı.

Flipboard’daki favori konularım seyahat, teknoloji, tasarım, mimari, yemek ve fotoğraf.

Sabah ilk okuduğum mecralar Twitter ve Instagram. Onun dışında yılların alışkanlığı olarak ekşi sözlüğe de bir göz gezdiriyorum.

İşimi farklı kılan şey farklı insanlarla farklı ve zorlu ortamlarda bulunmak zorunda kalabiliyorum. Bu ister istemez insanın kendini çok daha iyi kontrol etmesini, farklılıklara kolayca adapte etmesini ve iletişim yönlerini kuvvetlendiriyor.

Üretkenlik için sırrım baskı. Baskı faktörü beni daha üretken hale getiriyor. Rahatladıkça tembelleşiyorum.

Genç halime bir öneride bulunacak olabilseydim daha çok oku, daha çok seyahat et ve daha çok öğren.

 

Hayalsu Digital Nomad kürasyonunu yapıyor

Flipboard’a Erişin: iOS / ANDROID / WINDOWS / WEB

BİZİ TAKİP EDİN:

FLIPBOARD / TWITTER / INSTAGRAM / FACEBOOK / MEDIUM