Spotlight: Sosyal medya uzmanı Ege Dikencik

Flipboard Türkiye Blog / May 23, 2018

Adım Ege Dikencik. 

 İşim şehir plancısıyım fakat hiç bu konuyla ilgili bir işte çalışmadım. 2010 yılından itibaren ikişer yıl Robinson Crusoe 389 ve Aziz Kedi Kitabevi’nde çalıştım. Sonrasındaki her işim de bir önceki tanışıklığım sayesinde oldu. Şu anda bir buçuk yıldır Akbank Sanat’ın sosyal medya yönetimini ve web sitesi içeriklerinin kontrolünü yapıyorum.

Tutkum deneyim kazanmak. Halihazırda kullandığımız kanalların hepsi merakımızı besliyor. Şimdiye kadar Dünya Halleri, Le Cool Istanbul, Microsoft’un MSN, Network markasının NetLife, Vitra’nın vbenzeri gibi farklı konulardaki siteler için içerik üretiminde çalıştım. Ne istediğime karar verebilmek için farklı konularla ilgilendiğimi düşünüyordum, fakat asıl istediğim çok kollu bir üretim(miş). Çünkü artık alakasız olduğunu düşündüğümüz kişiler bir iş için aynı masada toplanabiliyor.

Flipboard kullanıyorum çünkü içerik takibini oldukça kolaylaştırıyor. Bir ihtiyaçtan doğan en güzel uygulamalardan biri sanıyorum.

Kültür Sanat

Flipboard’daki favori konularım mimarlık/şehircilik, yapay zeka, üniversite araştırmaları ve tasarım diyebilirim.

Sabah ilk okudum birkaç site… Sabahları vapurda Flipboard’un seçkisine bakıyorum. Ardından özellikle kanal olarak Wired, New York Times, Pitchfork ve The Guardian’ı inceliyorum. Türkçe içerikleri geçiyordum ama artık onları da okuyorum. Eskiden gazetelere not aldığım bir dönem vardı, onu özlesem de bu kolaylığı kolay kolay bir şeye tercih etmem.

İşimi farklı kılan şey… Benim şimdiye kadarki hayatta kalma biçimim, içerik ve proje üretiminde belli bir süre içinde yönlendirici oluyor. Sadece üretirken değil de sonrasını da düşünmeyi ve iyi bir veri analizi gerektirmesi bazı işlerden sıyrılmasını sağlıyor.

Üretkenlik için sırrım çok yaratıcı değil belki ama okumak! Daha iyisini bilmiyorum onun için de bildiğim yol en kısa yol.

 Genç halime bir öneride bulunacak olabilseydim… O dönem hala devam ediyor gibi hissediyorum. Fakat, “Sakin kalmakta ve sabır göstermekte bir hayır var” diyebilirim ya da diyebilirdim.

 

Flipboard’a Erişin: iOS / ANDROID / WINDOWS / WEB

BİZİ TAKİP EDİN:

FLIPBOARD / TWITTER / INSTAGRAM / FACEBOOK / MEDIUM