Yıla genel bakış: 2017’nin en önemli gelişmeleri

Flipboard Türkiye Blog / December 6, 2017

2017 hem Türkiye hem dünya açısından oldukça yoğun bir gündeme tanıklık etti. Referandum, Reza Zarrab davası, Suriye ve Irak harekatının yanı sıra ekonomik dalgalanmaların damgasını vurduğu bu yılın unutulmaz gelişmelerine 2017’ye Genel Bakış dergisiyle ışık tutacaksınız.

Tartışmalı referendum sürecinin ardından AK Parti’de ard arda gelen ayrılıklar ve İYİ Parti’nin kurulması politikaya damgasını vururken, dış politikada ise AB ile durma noktasına gelen vize süreci, Rusya ile canlanan ilişkiler ve ABD krizi dikkat çekti. Özellikle ABD krizi ve Reza Zarrab davası ile rekor kıran dolar ve euro ile hızla değer kaybeden TL ise ekonomideki endişelerin artmasına sebep oldu.

Dünya’da ise kuşkusuz bu yıl gündem terör saldırıları ve doğal felaketlerdi. Barselona ve Londra gibi metropol şehirler terör ile karşı karşıya kalarak 2017’nin hafızalara kazınan trajedilerine tanıklık etti. ABD’de ve Puerto Rico’da yaşanan yüzyılın en etkili kasırgaları ise milyonları etkiledi.

Spor gündemi ise bu yıl oldukça heyecanlıydı. Dünya Atletizm Şampiyonası’nda birinci olan temsilcimiz Ramil Guliyev ve EuroLeague’de şampiyonluk kupasını kaldıran Fenerbahçe bu yılın yıldızları olurken, Süper Lig’de ise gülen taraf Beşiktaş oldu.

15. İstanbul Bienali ile renklenen kültür-sanat dünyasında bu yıl ödül alanlar, Oscar’a aday gösterilen Ayla filmi ve yepyeni bir çehre kazanmaya hazırlanan AKM ise sanat dünyasının odak noktası oldu.

2017’de ekonomi, teknoloji, politika, dış ilişkiler, spor, kültür sanat, TV, moda, ayrılıklar, trajediler, aramızdan ayrılanlar ve 2018’de bizi bekleyenlerin yer aldığı 2017’ye Genel Bakış dergisini incelemeyi ihmal etmeyin.

 

Hayalsu Turkey başlığını okuyor

Flipboad’a Erişin: iOS / ANDROID / WINDOWS / WEB

Bizi Takip Edin:
FLIPBOARD / TWITTER / INSTAGRAM / FACEBOOK / GOOGLE+ / SOUNDCLOUD / MEDIUM