Spotlight: Blogger Sunipeyk

Flipboard Türkiye Blog / November 17, 2017

Adım… Sunipeyk

İşim… Emekli. Uzun yıllar finans sektöründe çalıştım. Borsa borkerlığı, yatırım danışmanlığı ve yöneticiliği yaptım. Sonra emekli olduktan sonra 3,4 yıl kadar da sosyal medya yöneticiliği ve danışmanlığı yaptım.

Tutkum… Blog

Flipboard kullanıyorum çünkü… Hem blogumu hem dergimi hem de tüm ilgilendiğim konuları derli toplu harika bir uygulama ile istediğim, kullandığım cihaz ve platformlardan takip edebiliyorum. Hatta bloguma gösterdiğim özenden daha fazlasını Flipboard dergiye gösterdiğim oluyor. Hem ilgilendiğim konuları takip ediyor, hem de kendi kendime not ve arşiv olarak kullanıyorum. Bu arada konular ile ilgili takip edenler için de en azından hoş bir dergi oluyor diye tahmin ediyorum.

Sunipeyk Mag

Flipboard’daki favori konularım… Teknoloji, tasarım, bilimkurgu, Star Wars, WordPress, dijital trendler, CSS .

Sabah ilk okudum birkaç site… Flipboard sitelerin yerini aldı benim için. Favori konularım ile ilgili siteleri Flipboard üzerinden takip ediyorum uzun zamandır. Technabob, Wired, BoingBoing gibi.

İşimi farklı kılan şey…Sanırım bir blogger’ı besleyen tek şey kaynaklar. Ve Flipboard bunların en iyisi.

Üretkenlik için sırrım… İnternet, sıkışık zaman, araştırma, veri. Geniş ve rahat olduğum zamanlar üretken olamamışımdır genelde. Hep bir kaç işi bir arada yapmaktan olsa gerek.

Genç halime bir öneride bulunacak olabilseydim…. Çok acayip bir şey olurdu. Bilimkurgu, fantastik film gibi bir şey; Genç halime gidiyorum ve önerilerilerde bulunuyorum. (Bunun filmlerini epey yaptılar aslında) Da kesin dinlemezdi genç halim. Yok illaki ısrar edeceksem, bir kaç çocuk daha yap mutlaka derdim. Ha bir de Flipboard Şubat 2015 de Palo Alto’da kahvaltıya çağırmıştı. Mailini hala saklarım. Gidemedim. Ayarla ona mutlaka git derdim kendime.

 

Hayalsu Digital & Social Media Digest’i takip ediyor

Flipboard’a Erişin: iOS / ANDROID / WINDOWS / WEB

Bizi takip edin:
FLIPBOARD / TWITTER / INSTAGRAM / FACEBOOK / GOOGLE+ / SOUNDCLOUD / MEDIUM